„Kiedy przylecieliśmy dwa dni przed zawodami, nikt nie wiedział co mamy robić, czy będzie odprawa, nie można było znaleźć osób funkcyjnych, szybowców, po prostu był jeden wielki bałagan” – tłumaczy Maciek. To jednak nie przysłoniło mu dobrych stron. „Lądowaliśmy na pasie, który był na wodzie. Z jednej strony na palach betonowych, wychodził wprost w zatokę, kilka metrów nad powierzchnią. Wrażenia niesamowite! Po starcie cały czas leci się nad wodą.

Mistrz świata w akrobacji szybowcowej z 2012 i 2014 roku, Maciek Pospieszyński został zaproszony do udziału w lotniczych igrzyskach, które odbyły się w Dubaju. W World Air Games miał okazję startować w niecodziennym dla zawodów lotniczych krajobrazie, a także w kilku ciekawych dla kibiców konkurencjach, takich jak na przykład freestyle pod muzykę, z którego film możecie zobaczyć poniżej. Oprócz niesamowitej scenerii, ciekawego lądowiska i samego mistrza w akcji, na klipie z kabiny można zobaczyć, co rysuje się na jego twarzy, kiedy robi to, co kocha najbardziej – wykręca beczki, robi obroty i kolorowym dymem maluje na niebie ulotne abstrakcje.

W Dubaju startowali wyłączenie zaproszeni na te imprezę jedni z najlepszych pilotów świata. Obok Pospieszyńskiego, Polskę reprezentowali między innymi Artur Kielak w akrobacji samolotowej, czy Sebastian Kawa w pozostałych konkurencjach szybowcowych. Ten ostatni do kraju wrócił ze złotem, a wymieniony wcześniej ze srebrem. Maciek był piąty w „generalce” i zdobył srebro za program dowolny, ale niestety: „Dostałem medal, to dużo powiedziane, ponieważ na zakończeniu przez pomyłkę dano go komuś innemu. Może kiedyś dostanę go pocztą” – zdradza zawodnik.

„Kiedy przylecieliśmy dwa dni przed zawodami, nikt nie wiedział co mamy robić, czy będzie odprawa, nie można było znaleźć osób funkcyjnych, szybowców, po prostu był jeden wielki bałagan” – tłumaczy Maciek. To jednak nie przysłoniło mu dobrych stron. „Lądowaliśmy na pasie, który był na wodzie. Z jednej strony na palach betonowych, wychodził wprost w zatokę, kilka metrów nad powierzchnią. Wrażenia niesamowite! Po starcie cały czas leci się nad wodą. Pod sobą ma się pływające motorówki, skutery. W pierwszym locie treningowym trudno było się skupić na lataniu, bo tak te widoki rozpraszały”.

czytaj więcej:

http://www.redbull.com/pl/pl/stories/1331765002379/maciek-pospieszynski-fai-world-air-games-dubaj