Film zawiera ujęcia z pokazów lotniczych w Rybniku i z treningów w Bielsku-Białej. Z kolei po kilku dniach zmagań w czeskich Zbraslavicach, Maciek jest w pierwszej dziesiątce, ale będzie musiał ciężko pracować, aby nadrobić punkty, nieco pechowo stracone na początku mistrzostw: „W pierwszej konkurencji byłem szósty. Wylosowałem pierwszy numer startowy i nie miałem możliwości zobaczenia, jakie panują warunki. To tak naprawdę najgorszy numer startowy. W drugim locie miałem bardzo duże duszenia, no i w programie dowolnym, który zazwyczaj bardzo fajnie się lata, walczyłem z niedoborem wysokości.

Film zawiera ujęcia z pokazów lotniczych w Rybniku i z treningów w Bielsku-Białej. Z kolei po kilku dniach zmagań w czeskich Zbraslavicach, Maciek jest w pierwszej dziesiątce, ale będzie musiał ciężko pracować, aby nadrobić punkty, nieco pechowo stracone na początku mistrzostw: „W pierwszej konkurencji byłem szósty. Wylosowałem pierwszy numer startowy i nie miałem możliwości zobaczenia, jakie panują warunki. To tak naprawdę najgorszy numer startowy. W drugim locie miałem bardzo duże duszenia, no i w programie dowolnym, który zazwyczaj bardzo fajnie się lata, walczyłem z niedoborem wysokości. Dobrze, że nie dostałem punktów karnych, co już było dużym sukcesem, ale skończyłem na siódmym miejscu. To co mnie spotkało w powietrzu to był jakiś koszmar” – mówi polski pilot, który rywalizuje o najwyższe laury w 40-stopniowym upale.

„W gorszych warunkach nie leciałem jeszcze programu dowolnego” – dodaje. „Zamiast zamieniać wysokość na długie piony, ładny, dynamiczny lot na dużych prędkościach, musiałem wszystkie figury pościnać i oszczędzać wysokość gdzie się dało”. W niedzielę Maciek prezentował pierwszy program nieznany, podczas którego dostał punkty karne za przekroczenie maksymalnego pułapu. „Wystrzeliło mnie troszeczkę ponad limit, za co dostałem 70 punktów karnych. To było bardzo pechowe. Do końca zawodów są jeszcze trzy konkurencje, ale o podium indywidualne będzie ciężko. W naszej klasie walczymy jeszcze o podium drużynowo. Jeżeli będzie pogoda i odbędą się trzy konkurencje, to jeszcze wszystko może się zdarzyć. Będę się starał odrabiać, a co z tego wyjdzie, zobaczymy”.

W zawodach w akrobacji szybowcowej piloci prezentują program znany, dowolny i maksymalnie cztery programy nieznane. O zwycięstwie decyduje suma punktów. Mistrzostwa w Czechach potrwają do 15 sierpnia.

czytaj więcej:

http://www.redbull.com/pl/pl/stories/1331740377934/video-maciek-pospieszynski-trening-ms-w-akrobacji-szybowcowej